![Cover](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2017/11/agonas-glyfada-2013-tsipoura-papidakis.jpg)
Αγωνες-Αθλητικη Αλιεια
Φιλικός Αγώνας Αλιείας από την Ακτή στη Γλυφάδα
Την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκε στην παραλία της Γλυφάδας φιλικός αγώνας αλιείας από την ακτή όπου συμμετείχαν αθλητές ομίλων της ΕΟΥΔΑ αλλά και απλοί ερασιτέχνες ψαράδες. Τη διοργάνωση είχε αναλάβει ο Α.Σ.Αθλόδρασης. Πρώτη νικήτρια ομάδα οι Μουσουράκης-Κατσούνης (ΟΠΕΝ), δεύτερη Σαπουνάκης-Σταματίκος (Ακαδημία) και τρίτη Σκούρτης-Ιωαννίδης(Ακαδημία). Το μεγαλύτερο ψάρι πιάστηκε από τον Αντώνη Παπιδάκη και ήταν μια τσιπούρα 39 εκατοστά.