![Cover](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2018/03/ofse-seminario-alieias-2018-a.jpg)
Αγωνες-Αθλητικη Αλιεια
ΟΦΣΕ: Σεμινάριο Αθλητικής Αλιείας 2018
Την Τετάρτη το απόγευμα, 28 Μαρτίου 2018, στο εντευκτήριο του ΟΦΣΕ πραγματοποιήθηκε με επιτυχία σεμινάριο αθλητικής αλιείας. Εισηγητές του σεμιναρίου ο Νίκος Ντερμπεντέρης εκπρόσωπος της ΕΟΥΔΑ και ο Αντώνης Δρόσος πολυνίκης αθλητής στην καθετή, όπου παρουσίασαν στους παρευρισκόμενους τις διαφορές ενός απλού ψαρέματος από ένα αγωνιστικό, τους κανονισμούς που διέπουν την αγωνιστική αλιεία με σκάφος, τι μας βοηθά η συμμετοχή μας σε αγώνες αλλά και τρόπους βελτίωσης του αλιευτικού μας εξοπλισμού.
Η εκδήλωση είχε τεράστιο ενδιαφέρον και όλοι οι συμμετέχοντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για μια νέα παρόμοια εκδήλωση σε σύντομο χρονικό διάστημα.