![Cover](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-2a-drososfishing.jpg)
Αγωνες-Αθλητικη Αλιεια
Διασυλλογικός Αγώνας Αλιείας με Φελλό στο Κιάτο Κορινθίας
Ο Αθλητικός Ναυτικός Όμιλος Καρύστου διοργάνωσε με επιτυχία τον προγραμματισμένο του διασυλλογικό αγώνα αλιείας με φελλό από λιμενικές εγκαταστάσεις την Κυριακή 18 Ιουλίου 2021, στο Κιάτο Κορινθίας.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-3-drososfishing.jpg)
Ο αγώνας ήταν ομαδικός και συμμετείχαν αθλητές από ομίλους της ΕΟΥΔΑ αλλά και ΟΠΕΝ αθλητές. Η κάθε ομάδα αποτελούταν από 2 άτομα. Στον αγώνα συμμετείχαν 20 ομάδες.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-112-drososfishing.jpg)
Ο καλός καιρός, το επίπεδο των συμμετεχόντων, η σωστή διοργάνωση βοήθησαν στο να γίνει ένας δυνατός αγώνας και όλοι να μείνουν ικανοποιημένοι.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-92-drososfishing.jpg)
Διοργανωτής ο Αθλητικός Ναυτικός Όμιλος Καρύστου, χορηγός και δωροθέτης η εταιρία MAVER, ενώ σημαντική προσφορά και το τμήμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού που έδωσε δυναμικά το παρόν.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-5-drososfishing.jpg)
Νικητές – Αποτελέσματα
Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε η καταμέτρηση των αλιευμάτων ενώ τα αλιεύματα όλα επέστρεφαν ζωντανά στο φυσικό τους χώρο.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-102-drososfishing.jpg)
Για όσους δεν γνωρίζουν τη διαδικασία των αγώνων, να τους ενημερώσουμε ότι τα αλιεύματα τοποθετούνται σε μεγάλες απόχες-καλάθια μήκους 3 και περισσότερα μέτρα για να είναι ζωντανά, όπου αφού καταμετρηθούν από την επιτροπή επιστρέφουν στο νερό.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-4-drososfishing.jpg)
Πρώτη νικήτρια ομάδα οι Αντωνόπουλος (ΝΟΙΕΣ) – Κουζούλογλου (ΔΕΛΦΙΝΙΑ) με 19 αλιεύματα και βάρος 1930 γραμμάρια. Δεύτερη ομάδα οι Γιαννάκης και Καφετζής από το ΝΟΙΕΣ και τρίτη ομάδα οι Χατζηφωτίου (ΝΟΙΕΣ) – Καστρινός Σπύρος (ΝΟΕΑΚΑ).
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-8b-drososfishing.jpg)
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-7-drososfishing.jpg)
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-6-drososfishing.jpg)
Ακολουθούν οι πίνακες με τα αποτελέσματα ανά τομέα και η τελική βαθμολογία.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiatoa-tomeas-drososfishing-1024x514.jpg)
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-b-tomeas-drososfishing-1024x539.jpg)
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-g-tomeas-drososfishing-1024x494.jpg)
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/07/agonas-alieias-kiato-apotelesmata-telika-drososfishing-1024x729.jpg)
Περισσότερες φωτογραφίες από την παραπάνω εκδήλωση δείτε στη σελίδα μας στο Facebook