![Cover](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2017/12/seminaria-amanatidis-aidipsos-2016-4.jpg)
Εκδηλωσεις
Σεμινάρια Ψαρέματος από το Sea Mountain
Την Κυριακή 17 Ιουλίου 2016 πραγματοποιήθηκαν στην Αιδηψό σεμινάρια ψαρέματος από σκάφος, που διοργάνωσε με επιτυχία το Sea Mountain και ο Γιάννης Αμανατίδης. Τα θέματα που συζητήθηκαν και αναλύθηκαν ήταν «Καθετή-Τσαπαρί εξελίσσοντας τις τεχνικές» με εισηγητή τον Αντώνη Δρόσο και «Slow Jigging με την Anglermania» και εισηγητή το Σπύρο Πουλημένο.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2017/12/seminaria-amanatidis-aidipsos-2016-3.jpg)
Το παλαιότερο οίκημα της παραλίας, στην κυριολεξία μέσα στη θάλασσα, πρόσφατα ανακαινισμένο, παραχωρήθηκε από τον ΟΛΝΕ για τη διεξαγωγή του σεμιναρίου
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2017/12/seminaria-amanatidis-aidipsos-2016-5.jpg)
Ο Αντώνης Δρόσος παρουσιάζει στους συμμετέχοντες του σεμιναρίου νέες προτάσεις και βελτιώσεις στις τεχνικές της καθετής και του τσαπαριού
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2017/12/seminaria-amanatidis-aidipsos-2016-1.jpg)
Δεξιά ο Σπύρος Πουλημένος εισηγητής του σεμιναρίου για το Slow Jigging ενώ αριστερά ο Ντίνος Παναής ιδιοκτήτης της Anglermania
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2017/12/seminaria-amanatidis-aidipsos-2016-2.jpg)
Ο διοργανωτής του σεμιναρίου Γιάννης Αμανατίδης (στο κέντρο) με το Λιμενάρχη Σωτήρη Δανίκα (αριστερά) και τον εκπρόσωπο του ΟΛΝΕ Γιάννη Τσιρογιαννίδη (δεξιά)