Αθλητικη Αλιεια
Βίντεο: 1ος Πανελλήνιος Αγώνας Καθετής 2024
Την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο Σαρωνικό Κόλπο ο 1ος αγώνας του πανελληνίου πρωταθλήματος αλιείας από σκάφος. Διοργανωτής ο ΝΟΤΚ και συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από 5 ομίλους της ΕΟΥΔΑ.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2024/03/panelinio-kathetis-24-1-drososfishing-1.jpg)
Φέτος για πρώτη φορά ο αγώνας δεν έγινε με μικρά σκάφη αλλά από μεγάλο ιστιοπλοϊκό σκάφος όπου όλοι οι αθλητές ψάρευαν στο ίδιο σκάφος. Έτσι ο αγώνας έγινε ακόμη πιο δίκαιος για όλους αφού όλοι ψάρευαν στον ίδιο τόπο και με κοινά δολώματα.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2024/03/panelinio-kathetis-24-3-drososfishing-1.jpg)
Δείτε εδώ κάποια πλάνα από τον αγώνα, την καταμέτρηση των αλιευμάτων και τις απονομές.