Όμιλοι
Βίντεο: Αγώνας Αθλητικής Αλιείας με Φελλό MAVER DAY
Την Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στη Μαρίνα της Καλλιθέας ο πρώτος διασυλλογικός αγώνας αθλητικής αλιείας με φελλό για το έτος 2023 με την ονομασία MAVER DAY. Στον αγώνα συμμετείχαν 30 ομάδες των 2 αθλητών από τους ομίλους: ΝΟΙΕΣ Πόρτο Ράφτη, Νηρέας Καλαμάτας, ΝΟΤΚ, Α.Ν.Ο. Καρύστου, Δελφίνια Περιστερίου, ΝΑΟΑΠΦ, Ιωάννινα F.C., ΝΑΟ Καρλοβάσου και Τρίτωνας. Συνδιοργανωτές ήταν ο ΝΟΤΚ και ο Α.Ν.Ο. Καρύστου ενώ χορηγός η εταιρία MAVER HELLAS με τους Σπύρο και Κώστα Καστρινό.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2023/01/maver-day-23-1-drososfishing-1.jpg)
Ο καλός καιρός, η άριστη διοργάνωση και το υψηλό επίπεδο των αθλητών βοήθησαν στον να πραγματοποιηθεί ένας άψογος αγώνας.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2023/01/maver-day-23-4-drososfishing-1.jpg)
Δείτε εδώ σκηνές από τον αγώνα, το βγάλσιμο του μεγαλύτερου ψαριού και τις απονομές στους νικητές.