Αθλητικη Αλιεια
Βίντεο: Διασυλλογικός Αγώνας Αλιείας Αλίαρτος 2021
Την Κυριακή 27 Ιουνίου 2021 πραγματοποιήθηκε στον ποταμό Κηφισό, στην περιοχή Αλιάρτου, ο Διασυλλογικός Αγώνας Αλιείας με Φελλό σε Γλυκά Νερά που διοργάνωσε ο Αθλητικός Ναυτικός Όμιλος Καρύστου και συμμετείχαν αθλητές από 4 ομίλους της ΕΟΥΔΑ που «καλλιεργούν» το συγκεκριμένο άθλημα.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/06/agonas-glika-nera-aliartos-2021-4.jpg)
Ο καύσωνας που επικρατούσε τη συγκεκριμένη μέρα και η έλλειψη ψαριών, δεν εμπόδισε τους συμμετέχοντες να αγωνιστούν δυνατά και να απολαύσουν κάθε στιγμή του αγώνα.
![](https://www.drososfishing.gr/wp-content/uploads/2021/06/agonas-glika-nera-aliartos-2021-1.jpg)
Χορηγός και δωροθέτης του αγώνα η εταιρία MAVER ενώ σημαντική η προσφορά των εθελοντών του Ε.Ε.Σ. που φρόντισαν για την ασφάλεια όλων των συμμετεχόντων.